Create an account to track your scores
and create your own practice tests:
Test: SAT Math
1. | The cost of manufacturing a single teddy bear is $6.25. A teddy bear company sells 200 bears for $1750. What is the profit percentage per single bear? |
60%
28%
140%
72%
40%
SAT Math Tutors in Top Cities:
Atlanta SAT Math Tutors, Austin SAT Math Tutors, Boston SAT Math Tutors, Chicago SAT Math Tutors, Dallas Fort Worth SAT Math Tutors, Denver SAT Math Tutors, Houston SAT Math Tutors, Kansas City SAT Math Tutors, Los Angeles SAT Math Tutors, Miami SAT Math Tutors, New York City SAT Math Tutors, Philadelphia SAT Math Tutors, Phoenix SAT Math Tutors, San Diego SAT Math Tutors, San Francisco-Bay Area SAT Math Tutors, Seattle SAT Math Tutors, St. Louis SAT Math Tutors, Tucson SAT Math Tutors, Washington DC SAT Math Tutors
Popular Courses & Classes
SAT Courses & Classes in Phoenix, GMAT Courses & Classes in Los Angeles, GRE Courses & Classes in Phoenix, SAT Courses & Classes in Seattle, SAT Courses & Classes in Miami, ISEE Courses & Classes in Miami, SAT Courses & Classes in Philadelphia, SAT Courses & Classes in Dallas Fort Worth, LSAT Courses & Classes in Denver, ISEE Courses & Classes in San Diego
Popular Test Prep
GMAT Test Prep in Los Angeles, GRE Test Prep in Atlanta, SAT Test Prep in Miami, SSAT Test Prep in Phoenix, MCAT Test Prep in San Francisco-Bay Area, MCAT Test Prep in Boston, GMAT Test Prep in Miami, MCAT Test Prep in Philadelphia, LSAT Test Prep in New York City, MCAT Test Prep in San Diego
